Unikátní kamerový systém s využitím technologie Mobotix dokáže např. detekovat nedodržení pracovního postupu nebo detekci kazové výroby. Ze zkušenosti prvních pilotních instalací je už dnes prokázáno, že chybovost výroby klesá až ke 2%.
Ve výrobních podnicích kamerové systémy fungují mnoho let, ale nejsou často plně využity. Jejich použití spočívá primárně v zajištění bezpečnosti práce a kontroly chování či pohybu zaměstnanců po pracovišti. V případě problémů se zpětně hledá v záznamu materiál pro zjištění příčiny.
Proto Konica Minolta nyní vyvíjí unikátní kamerový systém ve svém výzkumném a vývojovém centru v Brně - nová platforma bude představena trhu na konci letošního léta.
Celou výrobní linku tak bude řídit nový software. Kamerový systém se přes místní síť spojí se strojem, linku zastaví a vadný produkt nechá odstranit. Systém je schopen pracovat sedm dní v týdnu 24 hodin denně a plně nahradí nutnost kontroly kvality zaměstnanci. Jde tedy o mzdovou úsporu pracovních sil, dnes často zastoupených agenturními zaměstnanci.
Současný stav nedostatku pracovních sil může být řešen právě za pomoci nasazení těchto systémů a zvýšením úrovně automatizace výroby v podniku.
Kamerový systém bude samozřejmě bezvýhradně sociálně zodpovědný. Záznam lze díky unikátní technologii Mobotix vyhodnocovat přímo v kameře a ten se jako původní celek nikde neukládá. Dále pracuje pouze s anonymizovanými daty, která nejsou ve zbytku systému jakkoli zneužitelná. To je výhoda z hlediska dodržení vyšší míry ochrany osobních a biometrických dat.
Konica Minolta tak v Česku vyvíjí produktovou platformu, která dodávku jednotlivých zákaznických řešení zrychlí a zlevní. Jde o velmi rychlý start produktu. Každý kvartál se bude verze upravovat na základě zpětné vazby zákazníků a jejich potřeb.
"Dnes již neplatí, že se něco delší dobu vyvíjí a trh se na produkt adaptuje. Moderní výzkum je řízen přímou interakcí se zákazníky a co nejrychlejším testováním na trhu. Laboratoř tak dnes například není pouze technickým týmem, ale také týmem řešícím obchodní aspekt technologií. Konica Minolta si vybrala Česko z mnoha důvodů. Máme velmi kvalitní technické vzdělání, disponujeme stabilním spojením na německý průmysl. Jsme v plánování a operativě velmi precizní, ale máme i vysokou míru kreativity. Pokud proces nefunguje, dokážeme najít jiné řešení. Jsme schopní věci rychle měnit a přizpůsobovat se. To je něco, co japonská organizace oceňuje na místní kultuře," říká Pavel Čurda, generální ředitel tuzemského zastoupení Konica Minolta.
Japonská Konica Minolta založila své vývojové centrum v České republice před 5 lety a aktuálně zaměstnává 170 IT odborníků.
Článek Konica Minolta Business Solutions Czech ze dne středa 4. března 2020
Eliminace zmetkové výroby pomocí kamerového systému s technologií Mobotix
Digitalizace snižuje náklady na zpracování firemních dokumentů
Inovační centrum Konica Minolta v Brně hledá nové IT specialisty
Řízený oběh elektronických dokumentů přináší firmám značné úspory
Mobilní skenování pro digitalizaci obsahu firemních dokumentů
Nebojte se GDPR a buďte v souladu s evropskou legislativou
Inteligentní senzorové systémy pro automatizaci dat
Obnova fyzických archivů dokumentů pro OSA
Konica Minolta posiluje dokončením akvizice Robinco CS
Multifunkční zařízení bizhub C454 a C554 pro větší pracovní skupiny
Pavel Janoušek posiluje obchodní tým softwarových řešení pro produkční tisk Konica Minolta
Stanislava Petkova: nová marketingová manažerka bulharské pobočky Konica Minolta
Ocenění ČEKIA Stability Award pro Konica Minolta
Nejvyšší vedení Konica Minolta navštívilo Českou republiku
Konica Minolta chce do budoucna ovládnout trh pro správu dokumentů