logo AUDIOPRO s.r.o.
Michal Černý

Michal Černý

Specialista na prezentační techniku společnosti AUDIOPRO

LinkedIn

Efektivní cestou, jak překonat problémy se zasedacími a konferenčními místnostmi způsobující frustrace mnoha zaměstnancům je přechod na kompletně bezdrátové řešení. Moderní konferenční systémy umožňují bezproblémové připojení bez nutnosti změti kabelů a bezdrátové prezentační systémy pomohou v zasedačkách vytvořit efektivní a bezpečné prostředí.

Zde se opravdu firmám vyplácí řešit vybavení zasedací místnosti komplexně jako celek, kdy odborníci vyladí všechna slabá místa tak, aby se zaměstnanci vyhnuli problémům.

Cedat85 nám pro projekt nového multifunkčního sálu Masarykovy univerzity v Brně dodal dvě součásti tohoto řešení. Prvním z nich je uživatelské rozhraní, které nám pomáhá Bosch DICENTIS lépe ovládat a zároveň rozšiřuje systém o funkce, které DICENTIS sám o sobě neumí. Požadavkem MUNI, kterému jsme díky Cedat85 mohli vyhovět, byla např. možnost hlasovat po jednotlivých komorách senátu.

Druhým je pak technologie Digital4Democracy, která zde pomocí umělé inteligence v reálném čase provádí přepis z jednání. Z každého jednání je tak pořízen audio záznam, video záznam a písemný přepis, který je velmi přesný a představuje pro akademické pracoviště významnou úsporu času i práce.

Přepisy z jednání se dříve pořizovaly tak, že byl záznam nahrán na diktafon a přepisovatelka jej musela přepsat ručně. Zde tuto funkci nahrazuje umělá inteligence.

Již dnes se prosazují funkce založené na umělé inteligenci, jako je technologie Cabolo pro utomatický přepis, jazykový překlad v reálném čase a třeba rozpoznávání obličeje, které mění způsob, jakým týmy komunikují. Do roku 2025 můžeme očekávat další rozvoj a růst popularity nástrojů založených na AI, které poskytují shrnutí schůzek, zdůrazňují klíčové body, a dokonce automatizují plánování na základě dostupnosti účastníků.

Tyto inovace šetří čas, snižují počet chyb a činí schůzky produktivnější. Některá AI řešení pak usnadňují manipulaci ovládáním gesty a zařízení pak na základě jednoduchého pokynu pozná, co má udělat. Navíc se v tomto může učit.

Minimalizuje se tak potřeba interakce se zařízením během prezentace nebo diskuze, a to pomáhá většímu komfortu, intuitivnosti a spolehlivosti celého viokonferenčního řešení.

Sound Masking, čili maskování zvuku je technologie, která se zaměřuje na vytvoření příjemnějšího zvukového prostředí, zvýšení soukromí pro důležité hovory pomocí na pozadí generovaného speciálního nevýrazného zvuku.

Cílem je snížit rušivost hluku a odvést pozornost od konkrétních zvuků či konverzací, čímž se zlepšuje možnost soustředění a pracovní komfort zaměstnanců.

Profesionální kamery od holandské společnosti Avonic přináší díky svému inovativnímu přístupu do stovek různých aplikací zcela jedinečná a vysoce kvalitní řešení pro audiovizuální snímání. Od konkurence se odlišuje především vývojem produktů, které se vyznačují dokonale čistým obrazem vysoké kvality, vynikající spolehlivostí, snadnou integrací a dostupností.

Uživatelům poskytují vysokou spolehlivost během videokonferencí, kde si pořadatel nemůže dovolit žádné výpadky ani nízkou kvalitu přenosu. Konference totiž sledují buď důležití zákazníci či odborníci, uživatelé za jejich sledování také často platí nemalé peníze.

Stránka 1/14 Další >