T-Systems se dostal do čela pole více než 30 poskytovatelů korporátních privátních cloudů - infrastrukturních služeb šitých na míru jednotlivým zákazníkům. Skupina Deutsche Telekom je na špici pole firemních cloudů nejen pro velké zákazníky, ale také ve službách pro malé a střední klienty.
Cloudová strategie skupiny Deutsche Telekom se vyplácí. To je výsledek nejnovějšího srovnání poskytovatelů cloudu, které provedla firma Experton. Analytici se blíže zabývali službami nabízenými 109 firmami, které působí na německém a evropském trhu.
Experton zařadil Deutsche Telekom a jeho dceřinou společnost T-Systems do čela pole cloudových nabídek, ať už šlo o velké firmy, nebo o malé a střední podniky. Jeden ze závěrů srovnávacího testu poskytovatelů cloudu do roku 2012 zněl - lze potvrdit, že skupina (Deutsche Telekom) má portfolio, které pokrývá celou škálu požadavků této velmi rozmanité cílové skupiny.
První místo za korporátní cloudové služby
"Společnost velmi rychle vybudovala své dynamické a cloudové služby pro velké zákazníky", uvedl Reinhard Clemens, člen představenstva skupiny Deutsche Telekom a generální ředitel T-Systems. "Jako poskytovatel ICT jsme schopni zákazníkům nabídnout nejen infrastrukturní nebo platformní cloudové služby, ale i bezpečně a v požadované kvalitě propojit jejich lokality s našimi datovými centry."
Experton pokládá tento aspekt za strategickou konkurenční výhodu, která výrazně zjednodušuje plánování a dodavatelské procesy.
Experton uvádí, že Deutsche Telekom za uplynulých 12 měsíců výrazně rozšířil paletu svých infrastrukturních služeb a nyní nabízí spektrum serverových, úložných a podpůrných služeb, které jsou velice přitažlivé pro malé, střední i velké společnosti.
Inovátor pro malé a střední firmy, průkopník pro velké zákazníky
Za zvláštní hybnou sílu cloud computingu na trhu malých a středních firem skupina Experton považuje oblast SaaS (Software-as-a-Service). Deutsche Telekom je „rozhodně jednou ze společností, která v minulých 12 měsících rozšířila nejrychleji své portfolio a přizpůsobila je potřebám cílové skupiny.
Webové konference od skupiny Deutsche Telekom v režimu SaaS je podle Expertonu jedním z nejlepších produktů na trhu co do dostupnosti, bezpečnosti a snadného ovládání. V současnosti se pak připravuje spuštění veřejného cloudu s dostupnými aplikacemi pro malé a střední podniky. Tím se výrazně rozšíří paleta firemních aplikací dostupných jako služba.
Tržní srovnání provedené skupinou Experton dospívá rovněž k závěru, že dynamické služby poskytované společností T-Systems lze považovat za průkopnickou činnost v provozu aplikací kritických pro obchod. Rozsah cloudových služeb s pokrytím infrastrukturních, systémových i aplikačních služeb spolu s doplněním o řešení firemních aplikací společnosti Microsoft představuje unikátní ucelenou nabídku pro velké firemní zákazníky.
Cloud computing a dynamické služby jsou k dispozici také pro zákazníky v České republice. T-Systems nabízí několik obchodních modelů pro střední a velké firmy, které otevírají nové možnosti, jak využívat ICT zdroje. Díky vlastním datovým centrům v České republice jsou data zákazníků v bezpečí a vždy dostupná.
Článek T-Systems Czech Republic a.s. ze dne pátek 25. května 2012
T-Systems Czech Republic patří mezi elitní zaměstnavatele
Švýcarské železnice SBB budou odebírat výpočetní kapacitu a infrastrukturu od T-Systems
T-Systems pomáhá postiženým povodní
T-Systems rozšiřuje PLM systému Aras Innovator
Hospodářské výsledky T-Systems za první čtvrtletí roku 2013
T-Systems a Cisco společně v cloudu
Ratolest Brno nominovala T-Systems na Cenu Ď
T-Systems a T-Mobile sjednocují aktivity na českém trhu
Odborný seminář: PLM systém Aras Innovator
Hrozby virtuálního světa přehledně na sicherheitstacho.eu
Výsledky hospodaření společnosti T-Systems za rok 2012
Řešení řízení životního cyklu výrobků pro Aras zajistí T-Systems
Online služby a webové aplikace pro Mercedes-Benz
T-Systems Czech Republic uzavřel partnerství s Klokánkem
T-Systems zahajuje spolupráci s PLM Software
T-Systems rozvíjí své cloudové služby
T-Systems posiluje zakázkou pro EADS své pozice na evropském trhu ICT
IT služby pro spolkovou zemi Dolni Sasko zajistí T-Systems
Shell prodlužuje zakázku na globální hostingové služby T-Systems
T-Systems optimalizuje IT infrastrukturu ve španělském Katalánsku
Big Data v centru pozornosti firemního IT
Zlatá Praha 2012: T-Systems je partnerem Mezinárodního televizního festivalu
AutoScout24 přechází na cloudové služby od T-Systems
T-Systems má ve druhém čtvrtletí 2012 významný nárůst objednávek
Videokonference a teleprezence T-Systems v sítí Tata Communications
Chytré měření jako základ pro inteligentní management energií
T-Systems celosvětově nabízí služby VMware vCloud
T-Systems je jedničkou v poskytování cloudu pro korporátní zákazníky
T-Systems a SAP zahajují spolupráci v oblasti prémiového přístupu k SAP aplikacím
Deutsche Telekom propojuje zdravotní pojišťovny a lékárny
T-Systems se připojuje k projektu logistických IT služeb v cloudu
Helix Nebula: cloudové služby a výpočetní výkon pro evropský výzkum a vědu
Simko: nový standard pro bezpečnou práci s mobilními zařízeními
Analýza nákladů: nová služba T-Systems s využitím systému SAP HANA
Aplikace pro iPhone a obsAIRve.eu informují o znečištění ovzduší v Evropě
Old Mutual a T-Systems uzavřely zakázku v hodnotě přes 250 milionů euro
Cloud computing T-Systems pro testování aplikací SONEF
T-Systems získává miliónové cloudové kontrakty po celém světě
Cloudové SAP služby pro Correos dodá T-Systems
Zlato, stříbro i bronz pro T-Systems za řešení SAP
T-Systems partnerem mezinárodní konference International Rail Infrastructure Conference 2011
Portál Liebherr: moderní ICT řešení pro stavební a průmyslové firmy od T-Systems
Pozemní IT logistiku pro navigační systém Galileo zajistí T-Systems
T-Systems vybuduje celosvětovou vysokorychlostní síť pro NEOPOST
T-Systems zajistí distribuci TV programu Nova Sport
Hostingové služby pro Pioneer Investments ČR v bezpečném datovém centru T-Systems
T-Systems mezi lídry v oblasti outsourcingu datových center a infrastrukturních služeb