Společnost Telekom Austria Czech Republic (VOLNÝ) je partnerem projektu ŠIK – Školní informační kanál. V rámci projektu obstarává spojení koncových míst projektu, základních a středních škol v ČR, s centrálou projektu a přenos dat v rámci projektu.
Telekomunikační společnost Telekom Austria Czech Republic, a.s., známá pod značkou VOLNÝ, se stala hlavním partnerem projektu Školní informační kanál (ŠIK). Tento projekt je zaměřený na vzdělání dětí i učitelů, prevenci kriminality ve školství a mezi mládeží a v neposlední řadě na snižování nezaměstnanosti v ČR.
Společnost Telekom Austria Czech Republic se rozhodla podpořit projekt, který je v oblasti školství ojedinělý. Společnost dodává vysokorychlostní internetové připojení pro koncová místa projektu, tedy školy, prostřednictvím něhož budou do škol z centrály projektu proudit veškeré informace pro studenty a žáky.
"Projekt ŠIK nás oslovil zejména svou invencí a moderním způsobem komunikace. Díky projektu můžeme oslovit mladé lidi, kteří jsou budoucností internetu. Kromě toho, že bychom se rádi podíleli na informovanosti v oblasti technických novinek a moderních komunikačních nástrojů, cílem naší spolupráce se ŠIKem je spolupracovat i v oblasti prevence, tedy upozornit na nebezpečí, se kterým se mladí lidé mohou v souvislosti s využíváním moderních komunikačních nástrojů a internetu setkat," říká Clemens Wohlmuth, generální ředitel společnosti Telekom Austria Czech Republic, a.s.
"Velmi si vážíme spolupráce se společností Telekom Austria Czech Republic a faktu, že se nám s naším projektem podařilo oslovit tak silnou společnost v oblasti telekomunikací jakou je Telekom Austria Czech Republic. Díky této spolupráci jsme schopni rychle a efektivně dostat informace tam, kam potřebujeme, a jsme tak schopni rychle a bezprostředně komunikovat jak s žáky a studenty škol, tak i s jejich pedagogy a rodiči," dodává Jana Vosáhlová, obchodní a marketingová ředitelka společnosti ŠIK CZ, s.r.o., která projekt ŠIK realizuje.
Projekt ŠIK byl oficiálně zahájen dnem 7. dubna 2008. Do projektu se aktuálně zapojí na dvacet středních a základních škol z celé ČR. V těchto školách bude zřízena internetová přípojka o rychlosti 2 Mbit/s, na kterou bude připojen řídící počítač, prostřednictvím nějž se budou zaslané informace zobrazovat na velkoplošných obrazovkách. Tyto obrazovky jsou ve školách umístěny na nejfrekventovanějších místech – studovny, vstupní haly, prostory školních kiosků apod. V rámci projektu budou žákům nabídnuty informace o možnostech dalšího vzdělávání, možnostech přivýdělku a budování další kariéry, dále informace o aktivitách pro volný čas v rámci jejich regionu, informace o zdravém životním stylu a technických novinkách. Dalším důležitým úkolem je i prevence, a to jak v sociální oblasti, tak i prevence v oblasti kriminality. Kromě informací pro studenty a žáky projekt poskytne informace i pedagogům a rodičům.
Projekt Školní informační kanál (ŠIK) byl doposud intenzivně testován a oficiálně bude zahájen na dvoudenní odborné konferenci v Liberci 6. a 7. dubna 2008 za účasti zástupců Libereckého kraje, Ministerstva vnitra, Ministerstva školství, Ministerstva životního prostředí, dále za účasti ředitelů jednotlivých škol zapojených do projektu, spolupracujících organizací (Sdružení Linky bezpečí, preventivně informační skupina Policie ČR, organizace zabývající se protidrogovou problematikou, Úřady práce atd.) a partnerů projektu.
Článek Telekom Austria Czech Republic a.s. ze dne úterý 8. dubna 2008
Čtyřmiliardovou žalobu na operátora Telefónica Czech Republic spojil soud se stejným řízením ÚOHS
VOLNÝ žaluje společnost Telefónica O2 Czech Republic o více než 4 miliardy korun
General Registry přebírá doplňkové služby rezidentních zákazníků VOLNÝ
Zabezpečení VoIP ústředen a telefonie
Volný.cz mění technologii svého vyhledávače
VOLNÝ poskytuje služby společnosti SIKO KOUPELNY
VOLNÝ se zaměří na služby založené na vlastní síti
Telekom Austria Czech Republic posiluje péči o firemní zákazníky
Už nemusíte platit za pevnou linku
Telekom Austria Czech Republic se počtvrté stal partnerem Festivalu francouzského filmu
Telekom Austria Czech Republic má nového finančního ředitele
Telekom Austria Czech Republic dodává služby do JENA
Telekom Austria Czech Republic má nového generálního ředitele a předsedu představenstva
Telekom Austria Czech Republic slaví své první výročí
Telekom Austria Czech Republic s novou tiskovou mluvčí
Obchod Telekom Austria Czech Republic povede Dušan Jelínek
Příjmy skupiny Telekom Austria v 1. čtvrtletí 2008 vzrostly téměř o 10 %
Nárůst příjmů Telekom Austria Czech Republic činil 32 %
Telekom Austria Czech Republic podporuje celostátní projekt zaměřený na školy
VOLNÝ je opět partnerem filmového festivalu FEBIOFEST
Dvakrát rychlejší ADSL od VOLNÝ
VOLNÝ INTERNET a připojení bez limitů
Vysokorychlostní internet od VOLNÝ poprvé bez pevné linky
VOLNÝ TV nabídne nový filmový kanál Nova Cinema
VOLNÝ TV pro 500 000 domácností
VOLNÝ připojuje síť internetových kaváren a heren Cyber Café
VOLNÝ zrychluje centrálu Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy
Telekom Austria Czech Republic vstupuje na trh, vzniká spojením Czech On Line a ETEL
VOLNÝ.CZ spojuje hledání se Zlatými stránkami a spouští nový firemní katalog
VOLNÝ TV rozšiřuje pokrytí a míří do dalších českých měst
VOLNÝ nabídne další neomezené volání pro domácnosti
VOLNÝ uvádí zábavnější televizi
HBO Digital od 1. srpna na VOLNÝ TV
VOLNÝ TelefoNet získal cenu v odborné soutěži
VOLNÝ zvyšuje datové limity a nabízí film zdarma
VOLNÝ a eTel pod jednou střechou
VOLNÝ zve na Světový pohár ve vodním slalomu
VOLNÝ doprovodí Klokany do první ligy
VOLNÝ expanduje do dalších měst ČR
VOLNÝ rozšiřuje svůj webový katalog o tipy na dovolenou v ČR
Přeprodejců VoIP služeb VOLNÝ přibývá